Norintiems teisingai išsirinkti kosmetikos priemones, pirmiausia reiktų suprasti, koks yra skirtumas tarp įprastosios (cosmetics) ir dermatologinės (cosmeceuticals) kosmetikos.
Terminą cosmeceuticals1984 metais pirmą kartą paminėjo garsus gydytojas dermatologas Albert’as Kligman’as. Tai dviejų žodžių cosmetic ir pharmaceutical junginys. Cosmeceuticals, dermopharmaceuticals, functional cosmetics, active cosmetics, dermaceuticals – visi reiškia tą patį.
Mes šią kosmetiką vadiname farmacinės paskirties, dermatologine, gydomąja. Kaip ir mums įprasta kosmetika, ji naudojami kaip kremai, serumai ar losjonai. Skirtumas tas, kad jų sudėtyje esantys biologiškai aktyvūs ingredientai turi stipresnį poveikį, veikia ne tik epidermyje, bet ir giliojoje dermoje (tikrojoje odoje). Ši kosmetika naudojama plaukų pažeidimų, raukšlių, fotosenėjimo, odos sausumo, hiperpigmentacijos ir kitokioms būklėms gydyti.
Tuo tarpu mums įprasta kosmetika skaniai kvepia, nuvalo odą, pamaitina, apsaugo nuo išorinių žalingų veiksnių, bet jos nemodifikuoja, nesiskverbia giliau epidermio. Tokios kosmetikos gamintojai stengiasi naudoti bent minimalų procentą aktyvių ingredientų, kad galėtų pasakoti apie stebuklingą jų poveikį. Šie produktai gali kainuoti labai daug, tačiau efektyvumas lieka tik žodžiuose.
Gydomoji kosmetika odai suteikia daugiau naudos, nei įprasta kosmetika. Jei tai bus tik lūpų blizgesys, vakarinis veido serumas, tuomet – tiesiog kosmetika, bet jei lūpų blizgesys su apsauga nuo saulės, vakarinis serumas su retinoliu – tai jau gydomoji kosmetika.
Ingredientai, naudojami gydomojoje kosmetikoje:
Cinko oksidas ir titano dioksidas – apsaugo nuo žalingo saulės poveikio.
Antioksidantai:
Alfa lipoinė rūgštis.
Vitaminas C. Nors yra daug priemonių su vitaminu C, tačiau deja deja – didžioji jų dalis yra arba nepakankamos koncentracijos, arba vitaminas C juose yra nestabilus ir greitai oksiduojasi, arba yra tokios formos, kurios negali efektyviai įsisavinti odos sluoksniai.
Nikotinamidas (vitaminas B3).
Vitaminas E (alfa tokoferolis).
Kofermentas Q10.
Polifenoliai.
Hidroksirūgštys.
Retinoidai (natūralios arba sintetinės vitamino A formos) – veikia kaip antioksidantai, gerina saulės pažeistos odos būklę, gerina odos elastingumą, stangrumą:
Tretinoinas.
Retinoinė rūgštis.
Retinolis.
Retinaldehidas.
Odą šviesinančios medžiagos:
Hidrochinonas – prieštaringai vertinamas, kai kuriose šalyse uždraustas naudoti.
Vitaminas C.
Kojinė rūgštis.
Azelainė rūgštis.
Peptidai, proteinai.
Peptidai – tai trumpos amino rūgščių grandinės, kurios naudojamos kaip „statybiniai blokai“ baltymams gaminti.
Augimo faktoriai.
Yra tyrimų, rodančių, kad augimo faktoriai stimuliuoja kolageno ir elastino skaidulų gamybą.
Hialurono rūgštis.
Natūralūs augaliniai produktai (žaliosios arbatos, sojų pupelių, vynuogių kauliukų ekstraktai ir kt.)
Neapsigaukite! Kad ir kaip gražiai skambėtų, gydomajai kosmetikai nekeliami didesni FDA (Food and drug administration) reikalavimai, nei įprastai kosmetikai. Iš aktyvių ingredientų, tik retinoidai ir glikolio rūgštis yra tie, kurie aprobuoti FDA.
Taip, kompanijos daug investuoja, atlikdamos laboratorinius tyrimus, kad įrodytų produktų stabilumą ir efektyvumą, bet tai neprilygsta griežtiems FDA tyrimų reikalavimams.
Sukluskite, kai aprašymas atrodo per geras, kad tai būtų tiesa.
Comentários