top of page
White%2520Marble_edited_edited.png
kolona forma-01.png

PLAUKŲ SLINKIMAS:

Plaukų slinkimas yra problema, su kuria susiduria tiek vyrai, tiek moterys. Tai gali sukelti didelį nerimą ir sumažinti pasitikėjimą savimi. Suprasti, kodėl plaukai slenka, kokie yra slinkimo mechanizmai, ir kada reikėtų kreiptis į gydytoją, yra pirmasis žingsnis ieškant tinkamo gydymo. Kadangi ši problema gali turėti įvairių priežasčių ir formų, trichologija yra labai svarbi diagnozuojant ir gydant plaukų ir galvos odos problemas.

B.png
B.png
B.png
Dizainas%20be%20pavadinimo_edited.png
Untitled%20design%20(6)_edited.png

PRIEŽASTYS IR GYDYMAS

IMG_9023 (1).JPG
waves_edited.jpg

SVARBU

Nustatyti tikslias plaukų slinkimo priežastis yra kritiškai svarbu efektyviam gydymui.

Be tikslios diagnozės, gydymo strategijos gali būti ne tik neveiksmingos, bet ir galėtų pabloginti jau esamą problemą. Tik visapusiškas tyrimas, atliekamas kvalifikuoto dermatovenerologo-trichologo, gali nustatyti pagrindines priežastis ir padėti sukurti individualizuotą gydymo planą.

 

Skin Olympus klinikoje priežasčių nustatymas yra vienas iš pirmųjų ir svarbiausių gydymo etapų. Siekdami kuo tikslesnės ir išsamios plaukų būklės analizės, pasitelkiame svarbiausias diagnostikos priemones ir metodus, plaukų būklės įvertinimą ir bendros organizmo būklės tyrimus.

Skin%2520Olympus%2520-%2520Header%2520photo%2520-%2520marmuras_edited_edited_edited_edited

PLAUKŲ GYVENIMO CIKLAS

Mūsų plaukai turi savo gyvenimo ciklą, kurį sudaro kelios fazes:

 

​Anageninė fazė. Sveiko žmogaus galvos odoje yra ~ 85–90 proc. aktyviai augančių plaukų (anageninė plaukų augimo fazė).

Telogeninė fazė. Ramybės fazėje esantys plaukai, dar vadinami telogeniniai plaukai sudaro apie 9–14 procentų .

Katageninė fazė. Dalis plaukų yra katageninėje fazėje (1–5 proc), t.y. plaukų kritimo stadija.

 

Apie 4 metus plaukai aktyviai auga ir yra anageninėje plaukų augimo fazėje, po kurios seka maždaug 4 mėnesiai ramybės (telogeninė fazė), kai plaukas atsiskiria nuo folikulo ir po juo pradeda augti nauji plaukai, kurie išstumia besiilsinčius. Todėl yra visiškai normal dėl plaukų augimo ciklo fazių pasikeitimo šukuojantis, ant pagalvės, prausiantis per dieną rasti apie 100-200 plaukų.

PLAUKŲ SLINKIMO PRIEŽASTYS

Plaukų slinkimas nėra vienos konkrečios priežasties rezultatas. Priežastys gali būti įvairios:

Genetiniai veiksniai: Kai kurie žmonės yra genetiškai linkę patirti plaukų slinkimą dažniau.

Hormoniniai pokyčiai: Nėštumas, menopauzė, hormoniniai sutrikimai gali sukelti plaukų slinkimą.

Sveikatos būklės: Skydliaukės ligos, anemija ir kitos būsenos gali turėti įtakos plaukų būklei.

Stresas ar traumos: Psichologinės traumos arba intensyvus stresas gali laikinai sukelti plaukų slinkimą. Dažniausiai jis prasideda praėjus dviems mėnesiams po streso.

Tam tikrų vaistų ar gydymo poveikis: Kai kurie vaistai ar gydymas, pvz., chemoterapija, gali turėti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, plaukų slinkimą.

Plaukų slinkimas po COVID infekcijos: Naujausių tyrimų duomenys rodo, kad COVID-19 infekcija gali turėti įtakos plaukų sveikatai. Dažniausiai plaukų slinkimas pasireiškia praėjus 3-4 mėnesiams po infekcijos. Šiuo atveju slenka telogeno fazės plaukai (telogeninis plaukų slinkimas).

Skin%2520Olympus%2520-%2520Header%2520photo%2520-%2520marmuras_edited_edited_edited_edited

PLAUKŲ SLINKIMO FORMOS

Androgeninė alopecija: genetiškai nulemtas plaukų retėjimo polinkis, dažniau pasireiškiantis vyrams, tačiau būdingas ir moterims. Tai dažniausia plaukų slinkimo priežastis.

Telogeninis plaukų slinkimas (telogeninė alopecija): Tai laikinasis plaukų slinkimas, kai per daug plaukų greitai pereina į poilsio faze. Ši forma dažniausiai sukeliama stresinių veiksnių, tokių kaip – traumos, psichologinis stresas, infekcijos.

Randėjančios alopecijos: retesnės formos, tačiau sergant jomis, laiku nepradėjus gydymo, plaukų folikulai gali būti sunaikinti negrįžtamai.

IMG_8998.JPG

PLAUKŲ SLINKIMO GYDYMAS

Yra įvairių metodų, kuriuos taikant, galima stabdyti, gydyti plaukų slinkimą ir skatinti plaukų augimą. Nuo konservatyvių gydymo būdų iki pažangiausių trichologijos technologijų, mes siūlome platų gydymo pasirinkimų spektrą, kuris bus pritaikytas pagal kiekvieno paciento poreikius.

 

Jei pastebėjote staigų plaukų slinkimą, židinius be plaukų, ar jums kelia nerimą plaukų būklė, tai yra signalas nedelsiant kreiptis į dermatovenerologą-trichologą. Atlikus reikiamus tyrimus, įvertinus plaukų būklę ir paskyrus tinkamą gydymą, plaukų slinkimą galima sustabdyti ir paskatinti ataugimą. Ankstyva gydymo pradžia gali padėti užkirsti kelią ilgalaikiam plaukų praradimui.

5537_edited.jpg

PROCEDŪRŲ KAINOS

Gydytojo trichologo konsultacija
98 €

REGISTRACIJA VIZITUI

Skambinkite ​+370 695 20182
TRICHOLOGO KONSULTCIJA
Skin%2520Olympus%2520-%2520Header%2520photo%2520-%2520marmuras_edited_edited_edited_edited

MŪSŲ KLINIKOS PACIENTŲ ATSILIEPIMAI APIE ATLIKTĄ PROCEDŪRĄ

bottom of page