top of page
  • Writer's picture Justė Kantauskaitė

Micelinis vanduo

Ar kada susimąstėte, kas yra micelinis vanduo, ką reiškia micelė?

Micelinis vanduo (pranc. Eau micellaire) sukurtas 1995 metais Prancūzijoje. Jis buvo puiki alternatyva kietam Paryžiaus vandeniui.

Micelė – tai mažytė molekulių kekė vandenyje, sudaryta iš hidrofilinės (mėgstančios vandenį) dalies ir hidrofobinės (nemėgstančios vandens) dalies. Hidrofobinė jos dalis jungiasi su odoje esančiais nešvarumais ir riebalais ir ištirpdo juos per hidrofilinę dalį, taip sudarydama sąlygas joje esančiam vandeniui švariai nuvalyti odą.

Iš pirmo žvilgsnio micelinis vanduo atrodo kaip paprastas vanduo, tačiau turintis valomųjų savybių, skirtumas iš karto juntamas dėl jame esančio gausaus micelių kiekio.


Eau Micellaire ypač tinka jautriai ir sausai odai


Miceliniame vandenyje naudojami surfaktantai yra ypač švelnūs. Būdami micelių pavidalo jie nepažeidžia viršutinio odos sluoksnio. Vanduo yra dar veiksmingesnis, jei jo sudėtyje papildomai naudojami humektantai (drėkinančios medžiagos), amino rūgštys ar lipidai, kurie ne tik papildomai aprūpina odą, bet ir sumažina galimą neigiamą surfaktantų poveikį viršutiniam odos sluoksniui.

Kuriant ypač švelnius prausiklius, vienas iš svarbių veiksnių – mažas surfaktanto kiekis, kuris toks ir yra miceliniame vandenyje.


Panaudoję Eau Micellaire nuprauskite odą vandeniu


Nors micelinis vanduo labiausiai tinka sausai, jautriai odai, tačiau jį panaudojus rekomenduojama odą papildomai nuprausti vandeniu. Taip yra todėl, kad tai prausiklis, jame nėra ingredientų, kurie atliktų serumo, kremo funkciją, be to, jūs nežinote, ar nesate jautrūs jame esantiems surfaktantams.


Todėl jei oda rausta, jaučiate dilgčiojimą, pirmiausia neskubėkite jo atsisakyti, o pabandykite nuplauti drungnu vandeniu ir stebėkite, kaip reaguoja oda.


Naudokite Eau Micellaire kelionėse


Ruošdamiesi kelionei niekada nežinosite, koks toje šalyje vanduo. Todėl odai saugesnis bus micelinis vanduo, kurio galite papildomai nenuplauti vandeniu, jei keliaujate neilgai.
Literatūros šaltiniai:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30681816

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14728695

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29231284

https://jddonline.com/articles/dermatology/S1545961619S0080X/

https://www.webmd.com/beauty/features/skin-care-rut#1

Leslie Baumann, Cosmetic dermatology.

116 peržiūrų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page