top of page
Young Women

Padėsime Jums pasiekti sveikos, išpuoselėtos, odos olimpo viršūnę!

  • Writer's picture Justė Kantauskaitė

Kolageno nauda odai

Pastaraisiais metais labai išaugo įvairiausių papildų vartojimas. Kolagenas, keliantis daug diskusijų ir abejonių, vienas iš jų. Žvelgiame giliau ir aiškinamės, ką vis dėlto apie tai sako mokslas.Nors kolagenas yra neabejotinai kritiškai svarbus odos struktūrinis baltymas ir yra labai susijęs su pokyčiais, kurie pastebimi senstant, tačiau tai, kad vien jo papildymas dietoje gali pagerinti odos elastingumą ir sumažinti raukšles, skamba keistokai. Iš tiesų, beveik neabejojama, kad graži triguba spiralinė kolageno struktūra, kurioje gausu hidroksiprolino, greitai suyra skrandyje ir žarnyne. Rūgštys, įvairūs fermentai ir, žinoma, žarnyno barjeras iš esmės užtikrina, kad absorbuojamos tik amino rūgštys. Tačiau yra svarių tyrimų, kurie parodė, kad pasisavinus tik tam tikrų aminorūgščių, kurios naudojamos kaip statybinė medžiaga kolageno gamyboje, jo odoje padaugėja.


Naujausiame (2021 m.) atliktame tyrime buvo apibendrinti hidrolizuoto kolageno papildų poveikio žmogaus odai įrodymai, atliekant sistemingą iki šiol atliktų klinikinių tyrimų apžvalgą.


Nustatyta, kad hidrolizuoto kolageno vartojimas veiksmingai mažina odos senėjimą, nes sumažina raukšles, padidina odos elastingumą ir drėgnumą.

Tiesą sakant, kolagenas, kurį galbūt Jūs vartojate, yra ne grynas, o hidrolizuotas, tai reiškia – suskaidytas į di- ir tripeptidus. Atliekant bandymus su gyvūnais, buvo įrodyta, kad šie peptidai yra absorbuojami ir patenka į odą, o vėliau panaudojami naujo kolageno gamybai. Apibendrinus iš 19 straipsnių gautus duomenis (ištirta daugiau nei 1000 pacientų), nustatyta, kad vartojusių hidrolizuotą kolageną rezultatai geresni nei placebo grupėse (vertintas odos drėgnumas, elastingumas).

Taigi, džiaugiamės galėdami pripažinti, kad perskaičius šią metaanalizę, mūsų nuomonė pasikeitė. Nors visada sunku žinoti, kiek tai būtų kliniškai reikšminga konkrečiam pacientui, vis dėlto hidrolizuoto kolageno vartojimas, galvojant apie senėjimo požymių mažinimą, yra pagrįstas įrodymais.Likite sveiki!
381 peržiūra

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page